Sekretem pięknego wyglądu są proporcje. Natomiast wielkość rozmiaru nie ma żadnego znaczenia.


Badania naukowe dowodzą, że ludzie podświadomie uznają za piękne kształty proporcjonalne i symetryczne – harmonijne. Dlatego, jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie, musimy zadbać właśnie o proporcje.
Kobiety są różne i zostały obdarzone różnymi sylwetkami (Poznaj swój Typ Sylwetki), niektóre muszą jedynie podkreślić swoje proporcjonalne ciało, a inne muszą te proporcje „utworzyć”. Proporcjonalna sylwetka kobieca to biodra szerokości ramion oraz widoczne zwężenie w talii. Jest to kanon, ideał do którego dążymy.
Wszystko da się osiągnąć poprzez właściwy dobór ubrań - fasonów, krojów i kolorów. I nie jest to żadna wiedza tajemna. Wystarczy stosować się do kilku podstawowych zasad – Poczytaj o Swoim Typie Sylwetki. To naprawdę proste, a będziesz zaskoczona fantastycznym efektem. Pozwól by to ubrania pracowały dla Ciebie.

Pamiętaj o wyborze ubrań wysokiej jakości i z odpowiednich materiałów. Zwłaszcza jeśli masz apetyczne kobiece krągłości - zawsze wybieraj materiały pracujące, czyli z dodatkami lycry, spandexu lub poliestru. Jeśli decydujesz się na tkaniny w 100% naturalne pamiętaj o tym, że bardzo „trzymają rozmiar” i często trzeba iść na kompromisy w kwestii dopasowania (np. sukienka idealnie leży na biodrach, ale zbyt opina uda lub pasuje w talii ale biust wypływa górą, bo jest o 2cm większy niż przewiduje rozmiarówka). Przy tkaninach "pracujących" nie mamy tego problemu, a komfort noszenia jest równie wysoki.

Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz porady napisz do stylisty Rita Caro: stylRC@ritacaro.pl